O NAS

Od 7 lat ważne miejsce w naszej codzienności zajmują książki dla dzieci. Lubimy te piękne, mądre, zabawne, wzruszające, pomysłowe, charakterne, czy po prostu pokazujące “wielokolorowość” świata i życia. Chcemy ich więcej, więcej i więcej…

Po prawie roku przygotowań możemy z radością ogłosić:

Zaczynamy!

Książki MOI chcą być pod prąd. Będą zadawać pytania, dyskutować, żartować, snuć niemożliwe lub całkiem realne historie, wskakiwać wprost do wyobraźni. Będą różne - różniste. Łączyć je będzie jedno: dbałość o najmniejsze szczegóły - starannie dobrane, intrygujące ilustracje, szacunek dla słowa i przemyślana oprawa. Każda książka będzie osobnym projektem, który dostaje tyle czasu na dopracowanie, ile potrzebuje. Dopiero wtedy oddamy ją w czytelnicze dłonie.

Marzy nam się, aby propozycje wydawnictwa zagościły nie tylko na półkach w dziecięcych pokojach, ale przede wszystkim w tych niewielkich, aczkolwiek tak pojemnych główkach i sercach.

MOI ma też drugą stronę. Zadanie dla nas: udowodnić, że pasja, zapał i chęć uczenia się wystarczą, aby praca stała się codzienną przyjemnością, a sukces pojawił się nie jako cel a jako drogowskaz: "idziemy w dobrym kierunku". Żeby wędrować dalej…

Zapraszamy do MOI.

Bliżej.

A nawet jeszcze bliżej.

ZESPÓŁ

alicja dzierzgowska:

Wykonawczyni pomysłu i organizatorka wydawniczego MOIżycia.

Lubi, kiedy jest z sensem, z pomysłem, po coś i do tego jeszcze ładnie. Ceni bycie za kurtyną i drugi plan, jeśli to, co dzieje się na scenie wypływa po trosze z jej serducha i jeszcze do tego staje się dla kogoś ważne. Docenia myśli, emocje ubrane w celne słowa. I ilustracje, w które można się zatopić. Uwielbia dotykać i głaskać pięknie zaprojektowane książki. Ma sentyment do lubuskich lasów.

joanna świątkowska:

Chodzący entuzjazm. Kopalnia pomysłów. Estetka zakochana w pięknych wnętrzach i w interpunkcji. Z Alicją znają się od zawsze. I książki w jej życiu też są od zawsze. A z tych dla dzieci nie wyrosła nigdy. Teraz, od 13 lat może je sobie bezkarnie kupować pod pretekstem „to dla dzieci”. W wydawnictwie pełni rolę konsultantki, impulsu do działań, korektora, pomysłodawczyni niestandardowych rozwiązań na książki i promocję. Dodatkowo, wierna i aktywna towarzyszka na wszelkich imprezach książkowo-dziecięcych.

Dobre duchy wydawnictwa MOI:

Marcin Dzierzgowski – cierpliwe wsparcie organizacyjne i mentalne. To on kiedyś wypowiedział zdanie „… a może wydawnictwo książek dla dzieci?”. Mówiąc wprost: bez niego nie ma nic…

Bartosz Grześkowiak (Lepsze Studio) – opracowanie wizualnej strony wydawnictwa. Lubi, kiedy wszystko do wszystkiego pasuje – tak jak my. I ze stoickim spokojem odpowiada na nasze kolejne pytania, proponuje kolejne wersje i próbuje przelewać na papier/ ekran kolejne nasze wizje. No i wymyślił to świetne animowane logo! Poza tym człowiek, na którego można liczyć. I MOI też może.